Overslaan en naar de inhoud gaan

NEDERLANDSE VERENIGING VAN AMATEUR VLIEGTUIGBOUWERS

Verenigingsdag 28 maart 2026 ;Wim Staargaard presenteert een lezing over een van de kleurrijkste figuren uit de Nederlandse zelfbouwluchtvaart: Cor Dijkman‑Dulkes.

Wim Staargaard presenteert een lezing over een van de kleurrijkste figuren uit de Nederlandse zelfbouwluchtvaart: Cor Dijkman‑Dulkes.

Veel van jullie kennen Cor ongetwijfeld – en wie de najaarseditie van de All Clear (KNVvL) heeft gelezen, heeft vast het artikel “Illegaaltje part II” voorbij zien komen. Maar geloof me: dat stuk is nog maar het topje van de vleugel. Het echte verhaal achter de  bouw van de PH‑COR is minstens zo verrassend als de man zelf.

Neem bijvoorbeeld die zelfbouwkist met DAF‑motor, die in 1969 zijn eerste taxiproeven deed op het strand van Wijk aan Zee. Niet bepaald een standaard testlocatie. En alsof dat nog niet bijzonder genoeg was, stal het toestel later spontaan de show op Zestienhoven, midden in een feestelijke ceremonie – totaal onverwacht, maar helemaal in de geest van Cor.

In die tijd woonden Cor en ik allebei in Beverwijk. Hij werkte aan zijn allereerste PH‑COR, terwijl ik Vliegtuigbouw studeerde en met groeiende bewondering keek naar wat hij allemaal voor elkaar kreeg. Zijn creativiteit, doorzettingsvermogen en soms heerlijk eigenwijze aanpak hebben veel betekend voor de Nederlandse zelfbouwgemeenschap.

Tijdens deze lezing neem ik jullie in ongeveer een uur mee langs:

  • de ontwikkeling van deze bijzondere man,
  • de vliegtuigen die hij eigenhandig tot leven bracht,
  • en zijn blijvende invloed op de zelfbouw in Nederland.

Een luchtige, verrassende en inspirerende reis door een uniek stukje luchtvaarthistorie.

door
Wim Staargaard, oud‑Dimona‑vlieger en lid van de NVAV. Flying Trio  DijkHaStar

Alex van der Zouw

Spinsterlaan 8-A, 3454WZ Utrecht

Datum en tijd:
Eindtijd:
Kosten:
€0

Webformulier